Małe Charaktery
0 Koszyk
Logowanie

Psychologia i Mindfulness

www.malecharaktery.pl

Małe Charaktery

Pierwsze i jedyne na rynku czasopismo psychologiczne dla dzieci w wieku 5-11 lat. Poprzez opowiadania, artykuły, łamigłówki i zabawę uczymy dzieci, jak lepiej rozumieć siebie i innych, jak rozwiązywać problemy w kontaktach rówieśniczych czy z rodzicami, jak zaopiekować się sobą lub kimś podczas przeżywania trudnych emocji.
Magazyn, wydawany przez Wydawnictwo Charaktery, został objęty oficjalnym patronatem Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

 • 6 numerów w roku
 • 56 stron
 • 22 wydania archiwalne
 • scenariusze zajęć

www.malecharaktery.pl

Wybierz swoją wersję

Małe Charaktery – czasopismo psychologiczne dla dzieci

Głównym celem Małych Charakterów jest zaopiekowanie dziecka w kształtowaniu kompetencji emocjonalno-społecznych. Opowiadania i zdania rozwijają dziecięcą sferę uczuć i umiejętności ich przeżywania. Skupiamy się na wszystkich rodzajach relacji:

 • wewnętrznej, by budować samoakceptację, wiarę we własne siły i poczucie sprawstwa.

 • z innymi, by rozwijać empatię, kompetencje komunikacyjne, elastyczność i odporność psychiczną.

 • ze światem, poprzez próbę zaciekawienia przyrodą, nauką, logiką, propozycje projektów, eksperymentów i zabaw edukacyjnych.

Ponadto edukujemy też rodziców, dając im konkretne narzędzia potrzebne w wychowaniu mądrych i szczęśliwych dzieci oraz w tworzeniu z nimi głębokich, opartych na zaufaniu więzi.

Przygotowywana przez specjalistów zawartość Małych Charakterów jest w pełni dostosowana do umiejętności i możliwości percepcyjnych dzieci, by skutecznie wspierać ich zdrowy rozwój we wszystkich obszarach: emocjonalnym, poznawczym, społecznym, kulturalnym i moralnym. Używamy prostego, zrozumiałego języka, krótkich komunikatów, a wszystko zamykamy w przyjaznej dla dzieci szacie graficznej czasopisma.

W skład Rady Programowej czasopisma wchodzą :

W skład Rady Programowej czasopisma wchodzą :

Psycholog z misją wspierania rodziców w wychowywaniu kompetentnych psychospołecznie dzieci. Jako mama czwórki nastolatków wszystko, co wie na temat wychowania i rozwoju, sprawdziła w praktyce. Doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii, pracuje na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki UAM w Poznaniu. Kieruje Podyplomowymi Studiami Przygotowania Pedagogicznego dla Psychologów. Psychologia rozwoju, edukacji i wychowania to tematyka, którą szczególnie się interesuje i której poświęciła wiele publikacji. Lubi się uczyć, a zdobytą wiedzą i doświadczeniem chętnie się dzieli – w ramach działalności społecznej wspiera rodziców i nauczycieli w wychowywaniu najmłodszych i trosce o prawidłowy rozwój dzieci.

zwiń

Psycholożka, trenerka mindfulness i compassion. Od ponad 10 lat praktykuje uważność i jest jedną z pierwszych certyfikowanych nauczycielek Mindfulness w Polsce. Posiada certyfikaty nauczyciela Compassion i MBB, a także Coacha ICC i Mindfulness Life Coacha. Realizuje się, wspierając innych w drodze do świadomego życia, w zgodzie z własnymi wartościami. Tworzy kursy, prowadzi konsultacje i spotkania online, a także wykłada na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Na co dzień pracuje z osobami dorosłymi.

zwiń

Popularna i nagradzana autorka książek dla dzieci i młodzieży Jest autorką m.in. tłumaczonych na wiele języków, nagradzanych Grzybów i Amora z ulicy Rozkosznej, serii Klinika pod Boliłapką, Bezsennik, a ostatnio książki Halo. Historia komunikowania się. Dziennikarka, tłumaczka, scenarzystka i pedagożka. Absolwentka podyplomowych studiów z zakresu psychologii zmiany postaw i zachowań na Uniwersytecie Warszawskim i kryminologii na uniwersytecie w Pretorii (RPA). Przez wiele lat pisała o psychologii, zdrowiu i rozwoju dziecka m.in. do czasopism „Samo Zdrowie” i „Mam dziecko” oraz na portal Medonet. Pisze też powieści dla dorosłych oraz nagradzane sztuki teatralne. Mama zbuntowanej nastolatki, właścicielka gadającej papugi i rozkapryszonej kundelki. W każdej wolnej czyta, ogląda filmy, pisze listy, pływa, ćwiczy tai-chi i podróżuje.

zwiń

Nagradzana pisarka dla dzieci i młodzieży, literaturoznawczyni i tłumaczka Debiutowała zbiorem opowiadań O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką i inne bajki (2007). Jej druga książka, Powidoki (2010), otrzymała nominację do nagrody literackiej w XI Konkursie Literackim PTWK. Pamiątka z Paryża (2013) była nominowana do nagrody literackiej w konkursie Książka Roku 2013 polskiej sekcji IBBY i została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie. Dzicy lokatorzy (2014) otrzymała nominację literacką w konkursie Książka Roku 2014 polskiej sekcji IBBY i wyróżnienie Jury 22. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Awaria elektrowni (2019) otrzymała wyróżnienie literackie w konkursie Książka Roku 2019 polskiej sekcji IBBY i została wpisana na listę White Ravens 2020 Międzynarodowej Biblioteki Młodzieżowej w Monachium. Jej ostatnia książka, Co robią uczucia? (2020), otrzymała wyróżnienie literackie w konkursie Książka Roku 2020 polskiej sekcji IBBY, zajęła 1. miejsce w plebiscycie blogerów Lokomotywa w kategorii „Od A do Z” i znalazła się wśród 6 książek roku 2020 wg Agaty Passent (Xięgarnia.pl). Absolwentka filozofii i filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Buddystka, wegetarianka, WWO.

zwiń

Wielokrotnie nagradzana autorka wierszy i książek dla dzieci W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka, Literatura 2008) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka, Literatura 2011), o frazeologizmach (Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom, Literatura 2009) i przysłowiach (Gdy przy słowie jest przysłowie, Literatura 2012), o archaizmach i neologizmach (Dziadki i dziatki, Literatura 2020). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych, Literatura 2010 i Złap byka za rogi, Literatura 2014). Stworzyła także serię książek logopedycznych (Dranie w tranie, Muł mądrala i innych wierszy co niemiara, Kelner Kornel i inne wiersze niesforne, Literatura 2009 oraz Struś na cisie i inne fisie, Literatura 2010). Jest laureatką wielu nagród, w 2019 r. została uhonorowana tytułem Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Doktor habilitowany językoznawstwa, germanistka i leksykograf. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN (wyróżnionego przez magazyn Literacki Książki tytułem Książki Roku 2010) i współautorką Polsko-niemieckiego słownika etykiety językowej.

zwiń

Nagradzany autor wielu powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci i młodzieży Napisał m.in. serię książek o rodzinie Ciumków, a także powieści Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, Czy wojna jest dla dziewczyn?, Skandal w stolicy nudy oraz zbiory opowiadań: Zawodowcy i Poczet psujów polskich. Jest również autorem przekładów takich książek jak Ania z Zielonego Wzgórza, Przygody Tomka Sawyera i Tajemniczy ogród. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień literackich, spośród których najważniejsze to Nagroda Literacka m. st. Warszawy, Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego , nagrody w II i III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren oraz wielokrotne nominacje w Konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.

zwiń

Autorka wielu książeczek dla dzieci, absolwentka filologii polskiej UMCS Była dziennikarka. Jest autorką ponad dwudziestu książek dla dzieci (m.in. seria Dobra Książeczka, seria Malarze Dzieciom, Kot Kocisław i jego ludzie). W 2016 r. założyła wydawnictwo Tekturka. Prywatnie mama dwóch synów, zakochana w twórczości Gustava Klimta, Vincenta van Gogha, Edvarda Muncha i Alfonsa Muchy.

zwiń

Pedagożka i edukatorka, przyjaciółka dzieci i książek, aktywnie upowszechniająca czytelnictwo Jest autorką koncepcji czytania wrażeniowego, czyli odkrywania tekstu literackiego w kilku wymiarach. Buduje mosty między światem literackim a młodymi czytelnikami. W 2016 r. otrzymała nominację Polskiej Sekcji IBBY do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa w konkursie Książka Roku 2016. W 2018 r. przyznano jej nagrodę Pegazika za propagowanie czytania wśród dzieci i dorosłych. Jej książka Moja mama, mój tata dwa razy znalazła się na liście 100 najpiękniejszych książek obrazkowych świata Jesień 2019 i Wiosna 2021 (ranking stowarzyszenia dPictus).Gdyby nie obserwacja i rozmowy z dziećmi, nie napisałaby ani jednej książki dla dzieci, ani żadnej publikacji dla dorosłych. Miłośniczka górskich wypraw, żona, mama dwóch córek i dwóch synów.

zwiń

Doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki twórczości; wykładowca; pedagog dziecięcy, edukator, trener twórczego myślenia i rozwijania zdolności poznawczych Certyfikowany moderator Design Thinking; trener myślenia wizualnego. Licencjonowany superwizor treningu twórczości Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Realizatorka szkoleń z zakresu rozwijania kompetencji społecznych, treningów kreatywności i innowacyjności, twórczego rozwiązywania problemów i metod aktywizujących myślenie – zwinnych i interaktywnych. Trener ODN SENSOS, Fundacji Kolorowo; ekspert prowadząca Fundacji Międzynarodowego Instytutu Rozwoju. Partner merytoryczny i ekspert platformy edukacyjnej EduAkcja, , Teatru PINOKIO w Łodzi autor Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych oraz ekspert medialny w zakresie pedagogiki wieku dziecięcego

zwiń

Nagradzana ilustratorka i autorka książek, komiksów i gier planszowych dla dzieci i młodzieży Ma na koncie ponad dwadzieścia pięć zilustrowanych książek. Współpracuje z wieloma wydawcami m.in. w Polsce, Francji, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech czy Hiszpanii. Jej Podróż dookoła świata. Północ–południe. Wschód–zachód nominowano w konkursie PTWK. Najpiękniejsza Książka Roku 2016, a Zwierzęta, które zniknęły. Atlas zwierząt wymarłych (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku, nominację w konkursie Przecinek i Kropka Najlepsza Książka Roku 2018 oraz nagrodę główną w kategorii dziecięco-młodzieżowej w austriackim konkursie na naukową książkę roku Wissenschaftsbuch des Jahres 2021. W 2020 r. jej autorska książka Zaginiona Wyspa została nominowana w konkursie PTWK. Najpiękniejsza Książka Roku 2019. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP.

zwiń

Autorka książek dla dorosłych i dzieci. Przekazuje wiedzę przyrodniczą za pośrednictwem radia i telewizji Z wykształcenia lekarka weterynarii, z zamiłowania pilna obserwatorka życia na Ziemi. Marzy, by ludzie zamiast zabijać, nauczyli się kochać każde życie. Mama, babcia, wegetarianka, podróżniczka i profesjonalna służąca dwudziestki psów i kotów zabranych z niedoli.

zwiń

Pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage’a n FB – „Z głową w gwiazdach”. Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym, polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie swojego domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów. Z zarażania innych swoją astronomiczną pasją uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych. Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki podczas wypraw w celu obserwacji zorzy polarnej. Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez MNiSzW oraz PAP.

zwiń

Nauczyciel z kilkudziesięcioletnim stażem pracy w przedszkolu i szkole na różnych etapach edukacyjnych Jest autorką kilkuset publikacji związanych z potrzebami dzieci w wieku przedszkolnym oraz pomocą uczniom o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych i wychowawczych na I etapie kształcenia i ekspertem MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli,. Kocha przyrodę, sztukę oraz swój zawód. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, a następnie studia podyplomowe w zakresie: pedagogiki wczesnoszkolnej, terapii pedagogicznej, sztuki oraz zarządzania oświatą.

zwiń

Autorka publikacji książkowych dotyczących m.in. stosowania metod aktywizujących na lekcjach matematyki oraz artykułów w prasie branżowej Nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 31 im. UNICEF w Opolu, konsultantka ds. nauczycieli matematyki Miejskiego Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu, członkini Prezydium Zarządu Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, członkini grupy Superbelfrzy RP. Prowadzi blog www.matmainaczej.pl i fanpage o tej samej nazwie.

zwiń
W najnowszym wydaniu

W najnowszym wydaniu

 • TO LUBIĘ! - Korzystam ze swoich praw każdego dnia!

  Korzystam ze swoich praw każdego dnia!

 • KUFEREK Z EMOCJAMI - Smoczka Genotka i fenek Feliks

  Smoczka Genotka i fenek Feliks

 • CZYTAM I ROZUMIEM - Rybak, który stał się bogaty

  Rybak, który stał się bogaty

 • ŚCIŚLE FAJNE - Ile warte są pieniądze?

  Ile warte są pieniądze?

Zajrzyj do środka przykładowego wydania

Stałe działy

Stałe działy

TO LUBIĘ! - Opowiadania, wiersze, porady i propozycje aktywności, skupione wokół przewodniego tematu magazynu, przygotowywane przez nagradzanych autorów literatury dziecięcej oraz doświadczonych psychologów dziecięcych.
KUFEREK Z EMOCJAMI - Bajki i inne teksty terapeutyczne, konkretne techniki i narzędzia wspierające dobrostan i rozwój psychiczny dziecka przez pokazanie na konkretnej sytuacji, jak rozpoznać daną emocję i się nią „zaopiekować”.
BOHATER Z CHARAKTEREM - Sylwetki dzieci o niezwykłych osiągnięciach i zainteresowaniach, inspirujące małych czytelników do poszukiwania w sobie young power i rozwijania własnych pasji.
CZYTAM I ROZUMIEM - Teksty, zadania, łamigłówki kształtujące kompetencje językowe, zdolność czytania ze zrozumieniem, pamięć, spostrzegawczość, myślenie przyczynowo-skutkowe i grafomotorykę.
JAKIE TO CIEKAWE! - Wiedza o najbliższym otoczeniu i dalekim świecie, pomysły na spędzanie czasu w sposób rozwijający wyobraźnię i umiejętności plastyczne, aktywne kształtowanie kompetencji poznawczych i twórczego myślenia.
ŚCIŚLE FAJNE - Propozycje aktywności w duchu nauczania przez doświadczenie, pobudzające kreatywność, rozwijające umiejętności matematyczne, inżynieryjne i logiczne myślenie.
UŚMIESZKI - Zabawne i nieoczywiste sytuacje rysunkowe, zagadki, żarciki, psotki i chichotki, czyli zaskakujące ilustracje i teksty z przymrużeniem oka, pobudzające wyobraźnię i otwartość na nowe doświadczenia.
ANEGDOTKA KOTKA ŁASKOTKA - Prawdziwe lub zmyślone, krótkie historyjki humorystyczne z elementem dydaktycznym, pobudzające wyobraźnię, których niespodziewane zakończenia zaskoczy i dziecko, i rodzica.
W POKOIKU SŁONIKA BALONIKA - Propozycje wartościowych i inspirujących lektur, które zachwycą małego czytelnika warstwą literacką i wizualną, rozbudzając w nim wrażliwość czytelniczą i wzbogacając słownictwo.

Wybierz swoją wersję prenumeraty

Wersja
Online
91,67 zł netto
99,00 zł brutto

 • Aktualne elektroniczne wydania czasopisma wydane przez kolejne 12 miesięcy
 • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnych wydań
 • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do archiwalnych wydań czasopisma
Dodaj do koszyka
Wersja
Premium
128,70 zł netto
139,00 zł brutto

 • Aktualne numery magazynu wydane przez rok
 • Aktualne elektroniczne wydania czasopisma wydane przez kolejne 12 miesięcy
 • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do aktualnych wydań
 • Nieograniczony – przez 365 dni – dostęp online do archiwalnych wydań czasopisma
Dodaj do koszyka

Wybierz swoją wersję

Liczba wydań w roku

10

Liczba stron

48

Najczęściej zadawane pytania

Płatności za prenumeratę proszę dokonać na podstawie faktury VAT, którą wyślemy listownie na adres wskazany w zamówieniu.
Termin płatności to 13 dni od momentu wystawienia faktury.
Czasopismo wyślemy w miesiącu wystawienia faktury, po ukazaniu się numeru. Wyjątek: w przypadku zamówienia dwumiesięcznika lub kwartalnika, pierwszym numerem będzie ten, który ukaże się po wystawieniu faktury.
Od momentu wystawienia faktury VAT, okres prenumeraty jest widoczny na fakturze.

Kontakt z wydawcą

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska Sp. z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań. Będziemy przetwarzać dane podane w formularzu wyłącznie w celu realizacji Twojego zgłoszenia. Pełna informacja o regułach przetwarzania danych osobowych dostępna jest tutaj.
Biuro Obsługi Klienta

Liczba wydań w roku

10

Liczba stron

48

Najczęściej zadawane pytania

Płatności za prenumeratę proszę dokonać na podstawie faktury VAT, którą wyślemy listownie na adres wskazany w zamówieniu.
Termin płatności to 13 dni od momentu wystawienia faktury.
Czasopismo wyślemy w miesiącu wystawienia faktury, po ukazaniu się numeru. Wyjątek: w przypadku zamówienia dwumiesięcznika lub kwartalnika, pierwszym numerem będzie ten, który ukaże się po wystawieniu faktury.
Od momentu wystawienia faktury VAT, okres prenumeraty jest widoczny na fakturze.

Kontakt z wydawcą

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska Sp. z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań. Będziemy przetwarzać dane podane w formularzu wyłącznie w celu realizacji Twojego zgłoszenia. Pełna informacja o regułach przetwarzania danych osobowych dostępna jest tutaj.
Biuro Obsługi Klienta
Asystent (Online)