Mindfulness Charaktery
0 Koszyk
Logowanie

Psychologia i Mindfulness

www.czasopismomindfulness.pl

Mindfulness Charaktery

To czasopismo skierowane do osób zainteresowanych psychologią, które chcą zgłębić temat Mindfulness i dzięki uważnej obecności zapraszają do swojego świata wdzięczność i akceptację.

 • 4 numery w roku
 • 5 działów tematycznych
 • 60 stron w każdym wydaniu

www.czasopismomindfulness.pl

Mindfulness Charaktery

Magazyn tworzony jest przez praktyków uważności, trenerów MBSR, psychologów i terapeutów.

Uważność uczy jak słuchać i rozumieć siebie – swoje myśli, emocje i uczucia, przez co łatwiej będzie Ci zrozumieć Twoje zachowania i sposoby postępowania w określonych sytuacjach.

Jeśli chcesz poznać korzyści, jakie przynosi świadome i uważne bycie tu i teraz, bez osądzania, pozwól zabrać się w przestrzenie Mindfulness.

Mindfulness Charaktery to lektura dla Ciebie jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dzięki uważności zmniejszyć stres w swoim życiu, zbliżyć się do swojego dobrostanu i wewnętrznej harmonii.

Dlaczego warto

 • Zobaczysz na przykładach, jak dzięki praktyce uważności radzić sobie z wyzwaniami w życiu zawodowym i prywatnym.
 • Dowiesz się, jak redukować napięcia w swoim życiu i nauczyć się odpoczywać w zgodzie ze swoimi potrzebami.
 • Zgłębisz elementy uważnej obecności, dzięki którym możliwe jest budowanie i rozwijanie codziennej praktyki mindfulness.
 • Poznasz procesy, które pozwolą ci zwiększać elastyczność psychiczną i wpływać na wewnętrzny dobrostan.
 • Nauczysz się, jak z większą empatią i akceptacją budować relacje ze sobą i innymi..
 • Dzięki materiałom tworzonym przez praktyków zainspirujesz się, jak wprowadzać i pielęgnować podejście uważności we wszystkich obszarach swojego życia.

Autorzy

Autorzy

Redaktor naukowa Charaktery Mindfulness. Dziennikarka z ponad 20-letnim doświadczeniem, realizuje projekty medialne w druku, internecie i telewizji, certyfikowana nauczycielka MBSR, twórczyni projektu Wyspa Spokoju,

zwiń

Certyfikowana nauczycielka kursów MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) i MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living), czyli treningu redukcji stresu w oparciu na uważności oraz treningu współczucia i życzliwości w oparciu na uważności. Studiowała aktorstwo w Szkole Filmowej w Łodzi i zarządzanie kulturą w Hamburgu. Przez 8 lat była dyrektorką dwóch warszawskich teatrów – Teatru Polonia i Och-Teatru. W latach 2020–2022 pełniła funkcję wiceprezeski Polskiego Instytutu Mindfulness. Regularnie prowadzi kursy uważności, a także szkolenia i warsztaty o mindfulness. Jest również coachem. W sieci działa pod nazwą @Sztuka Umysłu. Współtworzy popularny portal o mindfulness @Wyspa Spokoju.

zwiń

Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog kliniczny. Certyfikowana nauczycielka programów uważności oraz współczucia: MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) oraz MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living). Jako pierwsza osoba w Polsce prowadzi badania naukowe nad wpływem technik uważności na redukcję objawów dysfunkcji seksualnych kobiet. Prowadzi terapię indywidualną, terapię par jak również terapię seksualną opartą na mindfulness. Jest autorką badań i artykułów naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym oraz dwóch książek: Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania oraz Seksolatki – jak rozmawiać z młodzieżą o seksie.

zwiń

Pedagog, socjoterapeuta, trener grupowy. Pracuje z młodzieżą od 25 lat. Prowadzi treningi uważności dla dzieci i młodzieży według autorskich programów. Współpracuje z Uniwersytetem SWPS w Poznaniu w ramach studiów podyplomowych „Uważność i współczucie”, gdzie prowadzi zajęcia dotyczące uważności w pracy z dziećmi. Prowadzi również treningi uważności dla osób dorosłych oraz warsztaty dotyczące takiej tematyki.

zwiń

Certyfikowany psychoterapeuta ECP, PTPIiS. Pracuje w podejściu Integratywnym, które łączy w sobie elementy różnych podejść terapeutycznych (terapii ericksonowskiej, psychodynamicznej, Gestalt, CBT, pracy z ciałem i oddechem. Poza „tradycyjnymi” formami psychoterapii korzysta z technik transowych, medytacji, Mindfulness, Ruchu Intuicyjnego, TRE oraz Qi-gong. Prowadzi psychoterapię indywidualną, grupową oraz warsztaty rozwojowe. Umiejętność budowania bliskich więzi z innymi ludźmi postrzega za jedną z kluczowych wartości. Bliskie jest mu przekonanie, że najdalsze podróże odbywają się we wnętrzu własnego serca.

zwiń

Psycholożka kliniczna i dziennikarka. Absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Członkini Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego. Propagatorka rodzicielstwa bliskości. Bliskie jej tematy to zaburzenia lękowe oraz trauma. Mieszkająca na stałe w Szkocji, gdzie prowadzi prywatny gabinet, udzielając wsparcia psychologicznego. Pracuje w języku polskim oraz angielskim. Jej Instagram to @psychannabajus, gdzie szerzy wiedzę psychologiczną w przystępny sposób.

zwiń

Psycholog biznesu, trener i manager. Praktyk pracy z ludźmi od ponad 10 lat. Wspiera pacjentów i organizacje w aspekcie trudności psychologicznych i biznesowych. Dzięki szerokiemu i długoletniemu doświadczeniu w biznesie skutecznie pomaga pracownikom korporacji, managerom, przedsiębiorcom i właścicielom biznesu. Prowadzi sesje indywidualne i grupy, szkolenia, buduje zespoły. Absolwentka psychologii UJ na wydziale filozoficznym oraz SGH – efektywne zarządzanie w IT, certyfikowany Scrum Master. Zainteresowania: psychologia zmiany, wpływ środowiska pracy na zdrowie psychiczne. Miłośniczka podróży, kultur afrykańskich, dalekowschodnich. Aktywna tancerka i joginka. https://www.joannamarszalska.com, https://cynamonowa.com

zwiń

Psychoterapeutka, współtwórczyni metody terapeutycznej Time Perspective Therapy (z profesorem Filipem Zimbardo). Współautorka publikacji Siła czasu, pokazującej przełomowe podejście w prowadzeniu terapii PTSD u weteranów wojennych.

zwiń

Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna z ponad 10-letnim doświadczeniem. Ukończyła szkolenia z terapii schematu, terapii skoncentrowanej na współczuciu, uważności oraz terapii akceptacji i zaangażowania. Posiada również doświadczenie jako szkoleniowiec i wykładowca akademicki. Założycielka Centrum Harmonii we Wrocławiu, specjalizującego się w terapii poznawczo-behawioralnej. Prowadzi terapię osób cierpiących na zaburzenia: lękowe, nastroju, odżywiania oraz zmagającymi się z urazami z dzieciństwa. Członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Praktyka uważności i współczucia stanowi dla niej nieodłączną część codzienności.

zwiń

Psycholożka, terapeutka ajurwedyjska. Wspiera kobiety gotowe na zmianę stylu życia, który pozbawił je zdrowia i wewnętrznej równowagi. Uczy, jak wprowadzić trwałą zmianę dzięki Ajurwedzie i psychologii – holistycznemu duetowi, który obejmuje ciało, umysł i duszę. Prowadzi konsultacje indywidualne w gabinecie we Wrocławiu i online, pracując z kobietami z całej Polski. Organizuje też warsztaty, wyjazdy i programy online.

zwiń
W najnowszym wydaniu

W najnowszym wydaniu

 • Uważność na siebie - To równowaga jest normą, a stres wyjątkiem. Czemu zrobiło się odwrotnie?

  To równowaga jest normą, a stres wyjątkiem. Czemu zrobiło się odwrotnie?

 • Uważność na świat - Uważna jesienna równowaga

  Uważna jesienna równowaga

 • Uważność w relacjach - Utrwalanie uważności. Włączanie krótkich praktyk do codziennych działań

  Utrwalanie uważności. Włączanie krótkich praktyk do codziennych działań

 • Uważność w kuchni - Jesienna uważność w kuchni z ajurwedą

  Jesienna uważność w kuchni z ajurwedą

Zajrzyj do środka przykładowego wydania

Stałe działy

Stałe działy

Uważność na świat - Czym jest uważne życie i czy może ono stać się twoim codziennym wyborem? Znajdziesz tutaj teksty przygotowane z myślą o tych, którzy są na początku drogi mindfulness , a także tych, którzy praktykują świadomą, nieoceniającą i skierowaną na bieżącą chwilę obecność.
Uważność w relacjach - Jakie korzyści wnosi do relacji uważne bycie tu i teraz? Jak dzięki uważności zwiększyć empatię i zmienić na lepsze komunikację w relacjach. Dzięki tekstom praktyków uważności i współczucia zrozumiesz, jak zmienić jakość więzi, które tworzysz ze sobą i innymi.
Uważność na naturę - Co dla współczesnego człowieka oznacza bycie częścią przyrody? Co może dać nam uważna obserwacja natury? Jak dzięki niej możemy zainspirować się do obdarzania szacunkiem i troską siebie nawzajem i nasze naturalne otoczenie?
Uważne wsparcie - Jak Mindfulness może wspierać nas w trudnych momentach w życiu zawodowym i prywatnym? Dowiesz się, w jaki sposób uważność pomaga podjąć trudne decyzje i obdarzyć współczuciem siebie i innych.
Kwestionariusz praktyka - Poznasz sylwetki osób, które cenią i praktykują Mindfulness. Zainspirujesz się, w jaki sposób możesz włączać praktykę uważności do swojego życia.

Wybierz swoją wersję prenumeraty

Wybierz wersje prenumeraty

Najczęściej zadawane pytania:

Płatności za prenumeratę proszę dokonać na podstawie faktury VAT, którą wyślemy listownie na adres wskazany w zamówieniu.
Termin płatności to 13 dni od momentu wystawienia faktury.
Czasopismo wyślemy w miesiącu wystawienia faktury, po ukazaniu się numeru. Wyjątek: w przypadku zamówienia dwumiesięcznika lub kwartalnika, pierwszym numerem będzie ten, który ukaże się po wystawieniu faktury.
Od momentu wystawienia faktury VAT, okres prenumeraty jest widoczny na fakturze.
Przejdź do pełnego FAQ

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska Sp. z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań. Będziemy przetwarzać dane podane w formularzu wyłącznie w celu realizacji Twojego zgłoszenia. Pełna informacja o regułach przetwarzania danych osobowych dostępna jest tutaj.
Biuro Obsługi Klienta

Najczęściej zadawane pytania:

Płatności za prenumeratę proszę dokonać na podstawie faktury VAT, którą wyślemy listownie na adres wskazany w zamówieniu.
Termin płatności to 13 dni od momentu wystawienia faktury.
Czasopismo wyślemy w miesiącu wystawienia faktury, po ukazaniu się numeru. Wyjątek: w przypadku zamówienia dwumiesięcznika lub kwartalnika, pierwszym numerem będzie ten, który ukaże się po wystawieniu faktury.
Od momentu wystawienia faktury VAT, okres prenumeraty jest widoczny na fakturze.
Przejdź do pełnego FAQ

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Forum Media Polska Sp. z o.o., ul. Polska 13, 60-595 Poznań. Będziemy przetwarzać dane podane w formularzu wyłącznie w celu realizacji Twojego zgłoszenia. Pełna informacja o regułach przetwarzania danych osobowych dostępna jest tutaj.
Biuro Obsługi Klienta
Asystent (Online)